O firmieSiedziba KatowiceZakład CzęstochowaZakład ŚwiętochłowiceProduktyUsługiKontakt

             Zakład Częstochowa
Przedsiębiorstwo Eksploatacji Hałd Hutniczych „EHAZET” swoją działalność produkcyjną rozpoczęło od uruchomienia w listopadzie 1967r. Zakładu w Częstochowie eksploatującego hałdę Mirów, a następnie Raków przy Hucie im.Bieruta w Częstochowie, a obecnie Hucie stali Częstochowa.

Bilans działalności od roku 1967 Zakładu w Częstochowie jest imponujący. Odzyskano i przerobiono na kruszywa drogowe 35 mln ton żużla pochodzącego z hałd i produkcji bieżącej Huty Częstochowa oraz ponad 3 mln ton złomu wykorzystanego do produkcji stali i surówki. Od kilkunastu lat Huta Częstochowa jako jedyna w kraju nie ma hałd hutniczych, które powstawały w procesach przemysłowych przez ponad 100 lat. Przyjęto zasadę zagospodarowywania wpierwszej kolejności żużla z bieżącej produkcji. W ten sposób nie rosła nowa hałda w miejsce likwidowanych.

W oparciu o własne doświadczenia i obserwację tego, co w tej dziedzinie dzieje się w świecie, uruchomiliśmy w 1999r. w Częstochowie jeden z najnowocześniejszych zakładów stacjonarnych produkujących wysokiej jakości kruszywa drogowe z żużli hutniczych. W celu poprawy warunków pracy zastosowano szereg nowoczesnych rozwiązań, jak: sterowanie podczerwienią, zwrotne bębny piórowe, bezprądowe separatory magnetyczne, których żywotność jest właściwie nieograniczona. Stworzono komfortowe warunki socjalne. Stworzenie nowoczesnych rozwiązań technicznych i socjalnych spowodowało wydatne polepszenie warunków pracy i wzrost produkcji. Produkowane zaś kruszywa stanowią cenny materiał w tworzeniu infrastruktury - budowy autostrad, dróg, poboczy i parkingów.


(C) 2009. EHAZET. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie:InternetPlus Częstochowa